Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Opieka i Troska kontynuuje, dzięki wsparciu Gminy Wrocław, Punkt Poradnictwa Rodzinnego, będący miejscem wsparcia dla osób indywidualnych, par, rodzin oraz dzieci i młodzieży.
Naszym celem jest tworzenie przestrzeni, w której każdy może znaleźć wsparcie i zrozumienie w trudnych chwilach życia.
Kto czeka na Państwa w naszej poradni?
Mariia Partyka – psycholog, psychotraumatolog
Ukończyłam magisterskie studia na kierunku Psychologia na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia podyplomowe w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu. Szkoliłam się w kierunku terapii osób uzależnionych (Stowarzyszenie Karan, Wrocław). Obecnie jestem w trakcie kursu z Teatroterapii. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami „Ostoja”, gdzie prowadziłam grupy wsparcia, konsultacje indywidualne. W Domu Wspólnym przy Fundacji Opieka i Troska wspierając mieszkańców w treningach budżetowych, komunikacyjnych, prowadząc zajęcia z psychoedukacji. Na co dzień pracuję w Środowiskowym Domu Samopomocy w Fundacji Opieka i Troska prowadząc indywidualną terapię psychologiczną, warsztaty psychologiczne. Również od 4 lat prowadzę popołudniowy Klub Aktywizacji Społecznej dla osób w kryzysie psychicznym.
Wspieram osoby w obszarach: zaburzeń nastroju, stanów depresyjnych, trudności emocjonalnych, trudności w relacjach, niskiego poczucia własnej wartości oraz w kryzysach życiowych, suicydalnych i żałoby.
Weronika Szlachetko - psycholog pracujący z dziećmi i młodzieżą.
Jestem psychologiem ukierunkowanym na pracę z dziećmi i młodzieżą. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim (specjalność psychologia kliniczna i zdrowia) oraz Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii. Dzieciom i młodzieży towarzyszę w różnych rolach zawodowych od dziesięciu lat. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi z trudnościami takimi jak ADHD czy spektrum autyzmu oraz z osobami w kryzysie psychicznym i z trudnościami adaptacyjnymi. Obecnie pracuję z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami w poradni, a także w przedszkolu integracyjnym, gdzie towarzyszę dzieciom ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi. Przykładowe obszary, w których wspieram dzieci i młodzież to: obniżenie nastroju, problemy rówieśnicze, regulacja emocji, niepokój, lęk, trudności adaptacyjne związane ze zmianami życiowymi, wyzwania okresu dojrzewania, wycofanie społeczne i nieśmiałość.
W swojej pracy koncentruję się na zasobach - potencjale pacjenta i jego najbliższych. W proces Jestem osobą otwartą i empatyczną. Motywuje mnie zainteresowanie drugim człowiekiem i chęć towarzyszenia mu w rozwoju. Kieruję się Kodeksem etyczno-zawodowym psychologa. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Jak można skorzystać z Poradnictwa?
Punkt Poradnictwa jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy Wrocław. Aby umówić się na spotkanie, wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo. Dbamy o pełną dyskrecję i szanujemy prywatność naszych klientów.
Zapraszamy serdecznie do skorzystania ze wsparcia!
Fundacja Opieka i Troska
ul. Kiełczowska 43/6
51-315 Wrocław
Rejestracja:
poradnia.opiekaitroska@gmail.com
tel. 690 368 044, rejestracja w poniedziałki 15:00 - 19:00
Aby skorzystać z usług naszego Punktu Poradnictwa Rodzinnego, zapraszamy do skontaktowania się z nami telefonicznie w poniedziałki w godzinach 15:00 -19:00. Przyjmujemy również zapisy mailowe, na które odpowiadamy najszybciej, jak to możliwe. Odpowiedź mailową można oczekiwać w ciągu 2-3 dni roboczych.
Projekt współfinansowany ze środków Gminy Wrocław w ramach realizacji umowy na organizowanie i prowadzenie punktów poradnictwa rodzinnego na terenie Wrocławia